Członkowie Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza

diabdis

Diabdis to pierwsze na polskim rynku kompleksowe narzędzie do kontroli cukrzycy, które powstało, aby odpowiedzieć na realne wyzwania, z jakimi zmagają się diabetycy.

Diabdis
to pierwsze w Polsce rozwiązanie wspierające diabetyków w kontrolowaniu cukrzycy.

 Pomysłodawcami projektu są: Szymon Dziedzic, lekarz z Katowic, i Tomek Dąbrowski, strateg rozwoju biznesów w ochronie zdrowia. Wieloletnia praktyka założycieli w dziedzinie badań klinicznych pozwoliła im na opracowanie koncepcji programu, który idealnie wpisuje się w nurt nowoczesnej diabetologii opartej na edukacji. Dzięki wsparciu kierownika projektu – Magdaleny Dutkiewicz – w lutym 2016 roku zakończono program pilotażowy, który potwierdził pozytywny wpływ programu na zdrowie i samopoczucie diabetyków.

Od 2015 spółka Diabdis stała się częścią Grupy NEUCA. Od tamtej pory zespół Diabdis dynamicznie się rozwija. Dzisiaj profesjonalnych porad w programie udzielają: lekarze diabetolodzy, edukatorzy cukrzycowi, dietetycy, psycholodzy. Informacji na temat funkcjonowania systemu udzielają konsultanci. Diabdis nadal poszerza swoje struktury marketingowe, IT i sprzedażowe.

www.diabdis.com