Członkowie Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza

silvermedia2

Silvermedia to nowatorska firma IT założona z inicjatywy naukowców i pasjonatów biocybernetyki. Dążeniem firmy jest transfer polskiej nauki do biznesu. W realizowanych projektach spółka łączy badania akademickie, praktykę lekarską oraz pomysłowość specjalistów w zakresie informatyki i inżynierii biomedycznej. Firma tworzy aplikacje, będące podstawą dzisiejszego rozwoju telemedycyny w Polsce i Europie. Jej potencjał stanowi nowoczesna technologia gromadzenia i przetwarzania danych. W ciągu ostatniej dekady zespół Silvermedia opracował unikalne algorytmy oceny sygnałów biomedycznych. Wspierają one diagnostykę i monitoring stanu zdrowia pacjenta. Najszersze zastosowanie znajdują dziś w: kardiologii, audiologii, geriatrii oraz alergologii. Spółka stworzyła modułową platformę usług telemedycznych Silvermedic, będącą podstawą większości rozwiązań IT projektowanych przez Silvermedia. Oprogramowanie Silvermedic składa się z dwóch podstawowych komponentów:

⎯        aplikacji internetowych: systemy gromadzenia, przetwarzania i udostępniania danych medycznych,

⎯        aplikacji klienckich: aplikacje na komputery i urządzenia mobilne (smartfony, tablety czy przenośne urządzenia medyczne).

W swojej ofercie spółka posiada również algorytmy analizujące sygnały biomedyczne oraz oprogramowania na urządzenia mobilne

www.silvermedia.pl